Okna PVC Poznań

Okna PVC to obecnie najwyższy standard. Dlatego są one naszą główną domeną. Specjalizujemy się w sprzedaży okien PVC na trzech wybranych profilach: Drutex, Veka oraz Schüco. Mamy dostęp do wszystkich produktów danego producenta, jednak przede wszystkim polecamy poniższe.

Okna DRUTEX Poznań

IGLO 5 CLASSIC

Bardzo dobre parametry izolacyjności termicznej w atrakcyjnej cenie pozwalające znacznie ograniczyć straty ciepła w mieszkaniu. Design stanowiący wyraz innowacyjności i niekonwencjonalności. Okna Drutex Iglo 5 Classic posiadają wysoki poziom bezpieczeństwa zapewniony dzięki zastosowaniu dwóch zaczepów antywyważeniowych w standardzie. Bogata kolorystyka 43 barw oklein umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza. Bardzo dobre parametry termiczne zapewniające oszczędności ciepła, dzięki optymalnej budowie i rodzajowi uszczelnienia z EPDM. Rw = 34-44 dB w zależności od zastosowanych pakietów szybowych.  

PROFIL

5-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy 70 mm.

SZKLENIE

Grubość szklenia do 40 mm.
W standardzie pakiet szybowy jednokomorowy o współczynniku przenikania ciepła Ug = 1,0 W/(m2K) wg PN-EN674 oraz Ug= 1,1 W/(m2K) wg PN-EN674. Możliwość zastosowania pakietu trzyszybowego o współczynniku Ug = 0,7 W/(m2K). Możliwość zastosowania szyb o podwyższonej izolacyjności akustycznej, hartowanych, bezpiecznych, antywłamaniowych, ornamentów, przeciwsłonecznych..

OKUCIA

MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**. Nowoczesne okucia twin-fit umożliwiające podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki.

*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

 

IGLO ENERGY CLASSIC

Wzmocnienie
Wzmocnienie ramy - stalowe pełne (zamknięte). W przypadku wzmocnienia pełnego zaczepy anywyważeniowe przykręcone do stali. W przypadku skrzydła wzmocnienie w kształcie „ceownika”. Możliwość zastosowania wzmocnienia z włókna szklanego co poprawia parametry termoizolacyjne okna.

Uszczelnienie
Okno wyposażone w system potrójnego uszczelnienia: zewnętrzne, wewnętrzne z EPDM i centralne ze spienionego EPDM. Uszczelki zewnętrzne i wewnętrzne dostępne są w kolorach: czarnym, szarym i grafitowym. W standardzie uszczelka wypełniająca dolny rowek okuciowy.

Idealne rozwiązanie dla wymagających!

Nowoczesny design, innowacyjna technologia i wysoka energooszczędność zapewniająca obniżone rachunki za ogrzewanie. Oszczędność energii, dzięki optymalnej budowie profilu, specjalnie zaprojektowanemu systemowi uszczelnienia ze spienionego EPDM oraz pakietom szybowym o niskich współczynnikach przenikania ciepła. Nowoczesny design zapewniony dzięki smukłemu i zaokrąglonemu kształtowi profili. Wysoki poziom bezpieczeństwa gwarantowany przez zastosowanie dwóch zaczepów antywyważeniowych w standardzie. Bogata kolorystyka systemów umożliwiająca dowolną aranżację wnętrza; w ofercie dostępne są 43 barwy oklein. Dobre parametry dźwiękoszczelności zapewniające komfort akustyczny nawet w miejscach o natężonym ruchu. Okna Drutex Iglo Energy Classic posiadają świetne parametry przepuszczalności powietrza i wodoszczelności, dzięki zastosowaniu potrójnego uszczelnienia. System o doskonałych rezultatach w zakresie odporności na wiatr dzięki optymalnemu wzmocnieniu.
Rw = 35-46 dB (w zależności od zastosowanych pakietów szybowych). 

PROFIL

7-komorowe profile ramy i skrzydła wykonane wyłącznie z materiału pierwotnego w klasie A o głębokości zabudowy 82 mm.

SZKLENIE

Grubość szklenia do 48 mm.
W standardzie pakiet szybowy 4/18/4/18/4 o współczynniku przenikania ciepła Ug = 0,5 W/(m2K). Możliwość zastosowania pakietu czteroszybowego wypełnionego kryptonem o współczynniku Ug = 0,3 W/(m2K). 

OKUCIA
MACO MULTI MATIC KS z dwoma zaczepami antywyważeniowymi w standardzie powłoka Silber-Look oraz liniowe zagłębienia na zasuwnicach i opcjonalnie dostępne zawiasy ukryte we wrębie okuciowym; rozwiązania w klasie antywłamaniowej RC 2 oraz RC 2N, okno wyposażone w blokadę błędnego położenia klamki i podnośnik skrzydła*, mikrowentylacja w rozwórce**. Nowoczesne okucia twin-fit umożliwiające podwójny uchył okna za pomocą jednego ruchu klamki.
*W zależności od wysokości okna
**dla okien uchylno-rozwiernych

Okna VEKA Poznań

PERFECTLINE

Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych. W ramie możliwe dodatkowe mocowanie okuć oraz montaż nośnych elementów do posiadającego przekrój zamknięty wzmocnienia stalowego. Gładkie, łatwe w pielęgnacji i niewymagające konserwacji powierzchnie profili wykonanych z wysokogatunkowego PVC - materiału podlegającego 100% recyklingowi. 

Grubość ścianek zewnętrznych profila wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL Klasa A (PN-EN 12608). Układ dwóch uszczelek zewnętrznych zapewniający bardzo dobrą szczelność, izolację akustyczną i izolację cieplną. Powierzchnie uszczelek ukierunkowane ze spadkiem 15 stopni (identycznie jak profile) umożliwiają znakomite odprowadzanie wody i zanieczyszczeń.

Sprawdzone wzmocnienia stalowe zapewniające doskonałą statykę, długookresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. Okna Veka Perfectline posiadają wzornictwo o klasycznej optyce i wyważonych proporcjach. Stonowany, neutralny wygląd i kontury zewnętrzne pasują praktycznie do każdej elewacji. Profile nadają się do gięcia łuków. Możliwość zastosowania jednego z trzech rodzajów szprosów: wewnętrznych, zewnętrznych naklejanych lub dzielących konstrukcję okna. Niska łączna wysokość boczna profili skrzydła i ramy wynosząca tylko 118 mm zapewnia większą powierzchnię szyby i doskonałe doświetlenie wnętrza. 

PROFIL
W pełni 5-komorowy system (5 komór w profilu ramy i 5 komór w profilu skrzydła) o głębokości zabudowy (czyli szerokości ramy) 70 mm, zapewniający ochronę cieplną na bardzo wysokim poziomie.

SZKLENIE
Możliwość zastosowania oszklenia o grubości od 8 do 42 mm bez konieczności użycia dodatkowych profili. Możliwość zastosowania oszklenia do 49 mm.

OKUCIA
Pewny montaż okuć w skrzydle i ramie przez kilka ścianek profila, w tym okuć antywłamaniowych. 13-milimetrowa oś wrębu okuciowego daje solidne zabezpieczenie przed wyłamaniem lub wyjęciem okna.
 

SOFTLINE 82

Pewne osadzenie szyby w pro lu na głębokość 25 mm ogranicza skraplanie się na szybie pary wodnej oraz powo- duje, że okno trudniej sforsować niepożądanym gościom.  

Okna Veka Softline 82 to innowacyjny i solidny system okien, którego główną cechą jest połączenie właściwości energooszczędnych i wysokiej funkcjonalności. Bogate wyposażenie, a także nowoczesny i elegancki design czynią okna Veka Softline 82 produktem niezwykłym pod każdym względem. Łagodnie zarysowane kształty. Niższa wysokość konstrukcji pozwala na lepsze doświetlenie mieszkania. Dwupowierzchniowe uszczelki zamocowane ze spadkiem 15 stopni licują się z profilem i gwarantują doskonałe odprowadzanie wody.

Grubość ścianek zewnętrznych pro la wynosi 3 mm (z tolerancją 0,2 mm), czyli parametr spełniający najwyższe standardy RAL – „Klasa A*” (PN-EN 12608). Sprawdzone przez dziesiątki lat, godne polecenia wzmocnienia stalowe VEKA zapewniające doskonałą statykę, długo- okresowe zachowanie funkcji okna oraz bezpieczeństwo antywłamaniowe. W ramie komora ze wzmocnieniem stalo- wym zamkniętym, natomiast w skrzydle – ze wzmocnieniem otwartym podwójnie sfalcowanym.


PROFIL

System profili okiennych VEKA o wielokomorowej geometrii (7 komór w profilu ramy i 6 komór w pro lu skrzydła) oraz głębokości zabudowy 82 mm, zapewniający efektywność energetyczną na najwyższym poziomie (zakres od domu energooszczędnego po dom pasywny).

SZKLENIE

Oszklenie trój- lub dwuszybowe o grubości szyb od 24 do 52 mm stwarza możliwość szklenia futryn i skrzydeł według indywidualnych potrzeb.

OKUCIA
Wrąb okuciowy usytuowany w osi 13 mm pozwala na zastosowanie mocniejszych elementów okuciowych. Dodatkowe użebrowanie ramy zapewnia stabilne zamocowanie zaczepów okuciowych.

Okna SCHÜCO Poznań

CORONA CT 70

Wąskie widoczne szerokości profili okiennych gwarantują optymalny dostęp światła. Mało widoczne, jasnoszare uszczelki. Wysokiej jakości szyba zespolona z głęboko osadzoną krawędzią. Dwie płaszczyzny uszczelnienia zapewniają optymalną ochronę przed wiatrem, deszczem i hałasem. Pięciokomorowy system profili o optymalnych właściwościach izolacyjnych. Mocne i odporne na korozję profile stalowe w ramie profilu. Gładkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych powierzchnie zewnętrzne. Mocne i odporne na korozję profile stalowe w ramie i w skrzydle zapewniają stabilność, bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość okna. Okna Schüco Corona CT 70 mają niewielkie zużycie energii, niską emisję dwutlenku węgla do atmosfery oraz łatwość recyklingu, dzięki czemu mają duży wpływ na ograniczenie zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Gładkie i odporne na działanie warunków atmosferycznych powierzchnie zewnętrzne sprawiają, że Państwa okna przy niewielkim nakładzie pracy potrzebnym do ich umycia będą wyglądały jak nowe, również po wielu latach.


W domu o powierzchni użytkowej 148 m2, wymiana 20 m2 okien z lat 80-tych na okna Corona CT 70 zmniejsza zużycie energii na jego ogrzewanie, w zależności od doboru szyby, o co najmniej 20%.

Zdjęcie termograficzne pokazuje wyraźnie miejsca, przez które energia zużywana na ogrze- wanie domu przedostaje się na zewnątrz.

Wymiana starych okien na nowe w systemie Corona CT 70 potwierdza wysokie korzyści energetyczne wynikające z dokonanej inwestycji.

PROFIL
5-komorowy system okienny o głębokości zabudowy 70 mm. 

SZKLENIE
Grubość oszklenia do 52 mm, umożliwia stosowanie ciepłych szyb dwukomorowych, akustycznych i antywłamaniowych.

OKUCIA

Okucia winkhaus activPilot to elastyczny system okuć o wysokiej jakości i walorach użytkowych. Jego największymi atutami są: atrakcyjne funkcje dodatkowe, możliwość łatwej zmiany standardu bezpieczeństwa, zredukowana liczba elementów oraz nowoczesny design.

 

CORONA SI 82

W domu o powierzchni użytkowej 148 m2, wymiana 20 m2 okien z lat 80-tych na okna Corona SI 82 zmniejsza zużycie energii na jego ogrzewanie,
w zależności od doboru szyby, o co najmniej 29%. 

W oparciu o system Jesień CLASSIC SI 82 możliwa jest produkcja okien charakteryzujących się izolacyjnością cieplną wymaganą w budynkach wysoko energooszczędnych, a nawet pasywnych, stanowiących odpowiedź na rosnące koszty energii. Okna Schüco Corona SI 82 z wysokudarowego PVC-U, ze stalowymi wzmocnieniami i trzema płaszczyznami uszczelnienia. Trzy płaszczyzny uszczelnienia w celu zapewnienia optymalnej ochrony przed wiatrem, deszczem i hałasem. Estetyczne srebrno-szare uszczelki w profilach białych i czarne w profilach okleinowanych. W zależności od kombinacji profili i przeszkleń współczynnik przenikania ciepła Uw od 0,74 W/(m²K). Zróżnicowany wygląd profili dzięki szerokiej palecie oklein w kolorach uniwersalnych, metalicznych i odwzorowujących wygląd okien drewnianych oraz zewnętrznym nakładkom aluminiowym w dowolnej kolorystyce. 

PROFIL
6-komorowy system profili o głębokości zabudowy 82 mm zapewniający doskonałą izolacyjność cieplną przy wąskiej widocznej szerokości ramy.

SZKLENIE

W zależności od kombinacji profili i szyb, można osiągnąć wartość Uw bliską 1,0 W/m2K przy standardowej szybie Ug=1,1W/m2K.

OKUCIA

Okucia winkhaus activPilot to elastyczny system okuć o wysokiej jakości i walorach użytkowych. Jego największymi atutami są: atrakcyjne funkcje dodatkowe, możliwość łatwej zmiany standardu bezpieczeństwa, zredukowana liczba elementów oraz nowoczesny design.

 

LIVING

Aby w każdym momencie czuć się dobrze i pewnie, warto zainwestować we własne bezpieczeństwo. Okna Schüco LivIng są oferowane wraz z najnowocześniejszymi systemami okuć i najróżniejszymi opcjami wyposażenia, które można dobrać w zależności od osobistych preferencji w zakresie bezpieczeństwa. Okna Schüco LivIng nie dają nieproszonym gościom zbyt wielu możliwości ingerencji. Dzięki nowo- czesnym stalowym okuciom z zaryglowaniami grzybkowymi pokonanie bariery okiennej stało się prawie niemożliwe. Hartowane podzespoły i klamki zamykane na klucz lub przycisk sprawiają, że równie nieskuteczne są próby przewiercenia i przesunięcia okucia podczas próby włamania.

Bardzo dobre właściwości w zakresie izolacyjności cieplnej sprawiają, że okna Schüco LivIng gwarantują użytkownikom pełen komfort cieplny. Nawet w trakcie najsurowszej zimy temperatura wewnętrzna ram okiennych jest tylko nieznacznie niższa od temperaturyw pomieszczeniu.

Zdjęcia termograficzne wyraźnie pokazują,
w których miejscach energia cieplna wymyka się spod kontroli. Kolor czerwony to ciepło, a więc znacząca strata energii.

Po fachowo przeprowadzonej wymianie okien na system okienny Schüco LivIng zdjęcie termograficzne pokazuje znaczący efekt energetyczny takiej inwestycji: pierwotna strata energii została prawie całkowicie zniwelowana.

PROFIL

7-komorowy system profili o doskonałych właściwościach izolacyjnych: wartość współczynnika przenikania ciepła Uf
do 1,0 W/(m2K) i do 0,96 W/(m2K).

SZKLENIE

Indywidualny dobór szyb, w tym izolacyjnych i funkcyjnych, o grubości od 24 mm do 52 mm.

OKUCIA
Zwiększona głębokość zabudowy i głęboko osadzone okucia lepiej chronią przed włamaniem.Okna PVC od OKNARIO to gwarancja najwyższej jakości - jeżeli potrzebujesz porządnych i bezpiecznych okien PVC, koniecznie się z nami skontaktuj! Działamy w Poznaniu i okolicach!